На сьогодні цегла є одним із найпопулярніших видів матеріалів, який застосовується для зведення будинків, складських приміщень, гаражів, парканів, колодязів та інших споруд. Завдяки своїй міцності та довговічності майже жодне будівництво не обходиться без даної продукції.
Від виду цегли та її особливостей залежить спосіб експлуатації матеріалу. У даній статті ми розглянемо основні відмінності між повнотілою та пустотілою цеглою, визначимо їх особливості та призначення.
Особливості повнотілої та пустотілої цегли, сфера застосування
Пустотілі бруски мають характерні порожнечі в їх структурі – пустоти або отвори, які можуть проходити через всю товщину чи бути обмеженими до певних областей. Зазвичай використовуються для зниження ваги конструкцій, полегшення монтажу, покращення теплоізоляційних властивостей. Облицювальна цегла, а саме клінкерна та лицьова керамічна, яка є пустотілою – це надійні, морозостійкі та естетично привабливі матеріали, представлені в широкій кольоровій гамі. Окрім зовнішнього оздоблення вони придатні для зведення міжкімнатних перегородок, будівництва альтанок, нежитлових приміщень.
Повнотіла цегла виготовляється суцільним бруском без порожнеч, є щільною та масивною за своїми розмірами. Використовується вона для будівництва несучих конструкцій, перегородок, де важливі стійкість та міцність побудови. Вага цегли значно перевищує вагу пустотілої, тому перед етапом будівництва варто розрахувати навантаження матеріалу на фундамент. Найпопулярнішим видом даної продукції є рядова червона цегла, яка застосовується для широкого спектру будівельних робіт. Повнотіла цегла для печі, а саме вогнетривка цегла підходить для внутрішнього оздоблення печей, камінів та інших споруд, які вимагають жаростійкості матеріалів.
Важливі аспекти, які розмежовують повнотілу та пустотілу цеглу:
- Тепло- та звукоізоляція. Пустотілі бруски мають кращі теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості завдяки наявності порожнеч та повітряних просторів.
- Міцність. Повнотіла цегла, будучи масивнішою, володіє більшою міцністю та здатністю витримувати великі навантаження. Пустотіла ж менш міцна, але і легша у вазі.
- Призначення. Наприклад, рядова керамічна цегла підходять як для зведення несучих стін у кількаповерхових будинках, так і будівництва різноманітних приміщень, гаражів, лазень. Пустотіла придатна для облаштування фасадів, зовнішнього оздоблення будівлі, побудови міжкімнатних перегородок, парканів, зон барбекю, тощо.
Отже, підіб’ємо підсумки. Основна відмінність, яка розмежовує дані види матеріалів – це їх експлуатаційні властивості та область застосування. Повнотілі бруски більш міцні, стійкі до механічних навантажень та досить важкі. Пустотілі ж легші, краще зберігають тепло, але володіють меншою міцністю.
Для того, щоб вибрати відповідний матеріал, варто відштовхуватися від цілей будівництва та експлуатаційних вимог до споруди. Якщо вам потрібна допомога спеціаліста або ви бажаєте придбати цеглу від надійного постачальника в Сумах, звертайтеся до склад-магазину Файний Дім. Можлива доставка продукції до будь-якого куточка України.