Будівництво будинку з цегли – вічна класика, яка була і буде актуальною довгий час. Навіть зростання вибору будматеріалів, таких як газоблок, не здатні витіснити цегляні бруски зі списку затребуваної продукції.
У даній статті ми розкажемо детально про рядову та цеглу облицювальну, особливості матеріалів, їх спільні та відмінні характеристики.
Що таке рядова керамічна цегла?
Рядова керамічна цегла виготовляється із червоної глини шляхом випалу в печі при надвисокій температурі. Окрім глини до її складу можуть входити добавки для забезпечення необхідної міцності. Такі бруски повнотілі, міцні, що дозволяє їх використання при будівництві висотних споруд, зведення міжкімнатних перегородок та несучих стін. Міцність цегли позначається її маркою, наприклад М100, М125, М150. Цегла рядова повнотіла М100 – оптимальний варіант для реалізації багатьох будівельних проєктів.
Матеріали відзначаються хорошою тепло- та звукоізоляцією, витримують перепади температур та стійкі до зовнішніх факторів.
У нашому магазині в Сумах можна купити як нову, так і червону цеглу б/у за доступною ціною хорошої якості. Ціна цегли за штуку представлена на нашому сайті.
Види та особливості цегли для облицювання фасаду
Говорячи про облицювальну цеглу, варто відзначити, що вона може використовуватися не тільки в якості оздоблення будівлі зовні, а й для зведення фундаменту, стін, будівництва альтанок, гаражів та інших споруд за умови вибору відповідного матеріалу.
До категорії облицювальних матеріалів належать:
- Цегла керамічна пустотіла. Цегла лицьова виготовлена з червоної глини шляхом випалу в печі. Брусок пронизаний пустотами, що значно зменшує його вагу та позитивно позначається на теплоізоляції. Переваги: незначний відсоток водопоглинання, хороша морозостійкість, надійність та доступна ціна.
- Клінкерна цегла. Коштує дорожче за керамічну, проте її ціна цілком виправдана. У нашому магазині можна придбати бруски з клінкеру із зазначеною маркою міцності М300, М350 від виробників Керамейя та Євротон. Цегла витримує значні навантаження та може використовуватися при будівництві альтанок, зон барбекю, зведенні стін та цоколю будівлі.
- Силікатна цегла. Дані бруски є одними з найбільш доступних на ринку облицювальних матеріалів. Завдяки відносно незначній енергозатратності при їх виготовленні купити силікатну цеглу можна за приємною ціною. В свою чергу вона міцна та може скласти конкуренцію навіть рядовій червоній цеглі. Використовуються матеріали як для облицювання фасаду, так і побудови різних конструкцій та будівель. При оздобленні будинку варто зважати на вагу силікатного кирпича.
- Гіперпресована цегла. Монолітні пресовані бруски довговічні, стійкі до механічних впливів. Зовні мають схожість з натуральним каменем, тому оздоблені ними будівлі виглядають вишукано та ексклюзивно.
Технічні характеристики, особливості та призначення цегли
Отже поговоримо про рядову та облицювальну цеглу, їх спільні та відмінні риси.
- Спосіб експлуатації
Рядова червона цегла призначена для будівництва несучих стін, перегородок, гаражів та інших конструкцій. Будівлі з даних матеріалів можуть потребувати додаткового зовнішнього оздоблення, для якого відмінно підходить облицювальна цегла. Проте не лише для зовнішнього оформлення, а й для будівництва різних приміщень підходить клінкерна, рвана та лицьова цегла. В свою чергу гіперпресовані бруски можуть використовуватися й для зведення несучих конструкцій. При виборі варто зважати на їх марку міцності, теплоізоляційні властивості та вологостійкість.
- Геометрія, форма та колір.
Рядова цегла навіть за зовнішнім виглядом може відрізнятися від облицювальної. При виготовленні червоних брусків допускаються незначні нерівності, сколи та шороховатості, що може покращувати адгезію з будівельною сумішшю для кладки. Їх кути можуть мати сколи, дрібні деформації, що допускається стандартами ДСТУ. Форма виробів прямокутна, колір рудо-червоний.
Облицювальні матеріали в свою чергу зустрічаються як рівні, гладкі, так і з шороховатою поверхнею. Існують також бруски у вигляді прямокутного паралелепіпеда та фігурної форми, а різноманітність кольорів дозволяє обрати підходящі вироби під задуманий дизайн.
- Вага цегли
Перед будівництвом будівлі варто розрахувати навантаження на фундамент, тому вага брусків – один із параметрів, який не варто оминати. Наприклад, клінкерна цегла на відміну від лицьової керамічної щільніша, тому і вага її більша, а це додатковий тиск на фундамент.
У магазині Файний Дім міста Суми можна купити цеглу рядову за найкращою ціною, а також всі види облицювальної цегли: гіперпресовану, клінкерну, лицьову керамічну та силікатну. Пропонуємо вигідні умови придбання та кваліфіковану допомогу при виборі продукції.