Ваш кошик порожній!
Керамічні блоки виготовляються з натуральної глини і завдяки унікальним властивостям використовуються в різноманітних будівельних проєктах. Вони дають змогу створити довговічні та енергоефективні будівлі.
Керамічні блоки мають дихаючу пористу структуру. Цього вдається досягти шляхом додавання стружки у глину під час виготовлення виробів. У процесі випалювання ця стружка повністю вигорає, а у тілі блоків формуються дрібні пори, які дозволяють будматеріалу мати легку вагу і високі теплоізоляційні властивості. Серед основних переваг керамічних блоків:
Також застосування керамічних блоків дає змогу заощадити не лише завдяки ефективнішому використанню розчину для кладки, а й через те, що така цегла поризована має великі розміри за відносно невеликої ваги. Це дозволяє зменшити фізичне навантаження на робітників і, відповідно, збільшити швидкість кладки стін. Крім цього, використовуючи в будівництві як керамічний, так і бетонний блок, немає потреби відстрочувати опоряджувальні роботи через усадку. Оздоблення стін можна починати майже відразу після завершення їх зведення.
Керамічні блоки утворюють надійну кладку, вони дають змогу зводити міцні стіни без необхідності в додатковому армуванні. Їх використовують для зведення несучих стін заввишки до 5 поверхів, для створення перегородок і огорож. Також цей матеріал підходить для заповнення внутрішніх порожнин каркасів будівель, що дозволяє посилити їхню теплоізоляцію. Для облицювання фасадів пріоритетним матеріалом є клінкерна цегла, яка має ще вищу міцність і морозостійкість.
Під час використання керамічних поризованих виробів не слід забувати, що вони не мають достатньої стійкості до ударних механізмів. Тому їх свердління може здійснюватися тільки з застосуванням методу “на обертання”. Проте це обмеження можна легко подолати. Для кріплення важких навісних елементів на стіни використовуються хімічні анкери, а для легких - звичайні дюбелі.
Також варто зазначити, що для забезпечення стінам із керамічних блоків високих показників термічного опору, важливі як правильне мурування, так і вибір будівельних сумішей для приготування розчину. З цією метою можна застосовувати спеціальний “теплий розчин” і клейові суміші.